...trzyma łyżkę do góry nogami?

6/21/2014 07:01:00 PM

Mia jak na prawie 17 miesięczne dziecko przystało próbuje sama jeść łyżką. Na razie jemy tak śniadania, gdy jest kaszka lub muesli oraz uczymy się jeść widelcem obiady w formie stałej. Resztę posiłków jada rączkami lub np. zupy i inne płynne jedzenie dostaje prosto do buzi. Oczywiście jeśli nie może jeść sama to jest jeden wielki ryk. ;) Podobno standard w tym wieku.
A dlaczego sama nie może jeść zupy? Zobaczcie sami:Jak większość maluchów Mia jedząc trzyma łyżkę do góry nogami. Teraz już wiecie dlaczego sama nie jada nic płynnego. ;) Oczywiście jedząc w ten sposób jakieś 40% posiłku ląduje wszędzie tylko nie w buzi Mii.

A jakie Wy macie doświadczenia z początkami nauki posługiwania się sztućcami u Waszych dzieci?

Mogą Ci się spodobać:

2 komentarze

  1. Faktycznie, moja Łucja (18 m-cy) złości się, gdy próbujemy ją karmić. Dostaje więc zwykle swoją łyżkę i je sama, co oczywiście kończy się wielkim sprzątaniem stołu, krzesełka, podłogi i wszystkiego, co znajduje się w zasięgu jej rąk. Nie trzyma łyżki do góry nogami, ale pamiętam, że moi synowie obracali sztućce, gdy byli w tym wieku. Później też obracali kanapki, gdy byli nieco starsi, przez co wszystko, co na nich było, lądowało na podłodze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mia też obraca kanapki do góry nogami. ;) I tak jak Łucja złości się jak jest karmiona. Nawet jak daje jej zupę musi mieć swoją łyżkę i też próbuje jeść pomiędzy moimi łyżeczkami. Inaczej jest ryk, krzyk i nie ma jedzenia. Hehe, taki wiek pewnie. :P

    OdpowiedzUsuń